ЮВІЛЕЙНИЙ ПОКАЗ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО ФІЛЬМУ «АМЕРИКОЮ - ПІШКИ»

2018-12-11 10:03:51

5 грудня ц.р. в  Будинку кіно Національної Спілки кінематографістів України відбувся ювілейний показ документального фільму «АМЕРИКОЮ - ПІШКИ», відзнятого 30 років тому, влітку 1988-го, під час американо-радянського Маршу Миру 8 штатами США українськими телевізійниками під керівництвом нинішнього члена президії Української Ради Миру Віктора Пасака, безпосереднього учасника Маршу. У вступному слові він, автор сценарію фільму, розповів про історіюстворення цієї картини.

 

Маршу Миру передували тривалі переговори між Радянським комітетом захисту миру та американською організацією «Міжнародний похід за мир». Після досягнутої домовленості Український республіканський комітет захисту миру (нині  Українська Рада Миру), очолюваний Олесем Гончаром, звернувся до керівництва Держтелерадіо України направити до США телевізійну групу у складі української делегації, аби зафіксувати її участь у цій унікальній миротворчій акції.

 

Більше місяця тривав Марш Миру за участю представників всіх союзних республік колишнього Радянського Союзу. За відзнятими відеоматеріалами студія «Укртелефільм» випустила вищезгаданийдокументальний фільм, на перегляд якого прийшли відомі кіномитці, викладачі і студенти київських вишів, журналісти. Всі вони з великим інтересом побачили для себе Америку, ще 30 років тому невідому для пересічного  громадянина нашої країни, і наразі таку доброзичливу, щиру, людяну, відверту у своїх судженнях і єдиним прагненням простих американців жити в мирі, з бажанням знайомитись і спілкуватись з представниками іншої країни, іншого світу. В цьому і полягало зверхзавдання місії Маршу Миру,  народної дипломатії.

 

  

Переглянути картину

 

Активним відбулось і обговорення фільму. Високої відзнаки з вуст виступаючих удостоїлись автори картини, передусім ті, що, на жаль, вже пішли за межу. Це режисер Віктор Кісін, диктор і телережисер Юрій Остапенко. Про них, і про  високопрофесійного телеоператора Юрія Бордакова, звукорежисера Віктора Співакова, перекладача Вадима Кастеллі, відеоінженера Євгена Палія, які з різних причин не змогли бути присутніми на вечорі, говорили щиро і задушевно заступник голови Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач, заступник Голови Української Ради Миру Володимир Новохацький, який передав сердечні вітання учасникам перегляду від першого Президента України, багаторічного очільника Ради Миру Леоніда Кравчука.

 

 

^