Підписання Угоди про співробітництво між Громадською організацією «Українська Рада Миру», Благодійною організацією «Міжнародний благодійний фонд “Незалежний Український медіа центр у Європі”» та Всеукраїнською газетою для науковців та освітян «Світ» 10 травня 2023 року

2023-05-15 14:53:53

 

Виступ Голови Української Ради Миру

Згуровського М.З.

на церемонії підписання Угоди про співробітництво між Громадською організацією «Українська Рада Миру», Благодійною організацією «Міжнародний благодійний фонд “Незалежний Український медіа центр у Європі”» та Всеукраїнською газетою для науковців та освітян «Світ» 10 травня 2023 року

 

 

Шановний Юрію Миколайовичу!

Шановні учасники церемонії!

     Нам дуже важливо поширювати в Європі і в світі головні наративи Української Ради Миру, виходячи з тієї ситуації, в якій знаходиться наша країна зараз.

     Тому що під досягненням миру в різних країнах, в різних політичних колах різних країн світу зараз розуміють різні сенси.

     Ми знаємо про те, що цілий ряд організацій, політичних діячів, навіть країн, під досягненням миру в ситуації, в якій зараз знаходиться наша країна, розуміють мир на умовах, які висуває Росія, виходячи з тих територій, які вже окуповані Росією, і з її вимог неприєднання України до ЄС і НАТО, нейтрального статусу нашої країни і багато іншого.

     Для України, як ми це відчуваємо і розуміємо, це відтермінований конфлікт, і, можливо, відтермінована, ще більш кривава війна. Тому Україна напрацювала своє бачення миру. Воно було представлено Президентом України на засіданні Великої двадцятки у листопаді минулого року і сформульовано як «Українська формула миру». Головний зміст «Української формули миру» полягає в тому, що Україна разом з демократичним світом досягла таких умов і таких гарантій подальшого миру, за яких цивілізований світ повернувся би до того світового порядку, який не дозволяв би порушувати суверенітет будь-яких країн світу, порушувати мир і здійснювати будь-які агресії.

     Окрім цього, у цій формулі, яка складається з 10 пунктів, є і інші дуже важливі складові. Це і збереження екосистеми, навколишнього середовища, в якому ми знаходимося, збереження суверенітету і незалежності країн, виходячи з багатьох попередніх документів, які були досягнуті світовим співтовариством (це і Ялтинська, і Гельсінська конференції минулого століття) і багато інших документів, які у свій час встановили світопорядок, який не дозволяв виникати будь-яким війнам і конфліктам.

     Тому Українська Рада Миру стоїть на цих позиціях, і нам дуже важливо поширювати і доносити нашу концепцію, наше бачення до європейської аудиторії, до країн Європи і світу. Тому започатковуючи тісну співпрацю з Міжнародним благодійним фондом «Незалежний український медіа центр у Європі», перш за все, розраховуємо на можливість поширення нашого бачення «Української формули миру» на європейській простір і не лише на нього, користуючись тим, що Ваш медіа центр є досить успішним, має велику аудиторію, і якщо б він відкрив двері для нашого змісту, наших меседжів, ми могли б поширювати їх більш ефективно.

     З іншого боку, ми будемо дуже зацікавлені в поширені головних Ваших наративів в Україні через ті можливості, які ми маємо у нас. Перш за все, це газета «Світ» - газета для науковців і освітян. Вона є дуже шанованою газетою в Україні. Це газета української інтелігенції. Ми були б дуже зацікавлені в тому, щоб на таких взаємовигідних умовах через газету «Світ» ми могли б доносити до української аудиторії зміст Ваших напрацювань, ідей, і, з іншого боку, через Вашу платформу доносити до Європи і світу наше бачення майбутнього і миру, і місце України в цивілізованому демократичному світі, наші плани і стремління.

     Це наше бачення такої співпраці.

     Дякую за увагу!

 

 

Виступ голови Ради директорів

Благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд “Незалежний український медіа центр у Європі”»

Щербака Ю.М.

на церемонії підписання Угоди про співробітництво між Громадською організацією «Українська Рада Миру», Благодійною організацією «Міжнародний благодійний фонд “Незалежний Український медіа центр у Європі”» та Всеукраїнською газетою для науковців та освітян «Світ» 10 травня 2023 року

 

Шановний Михайле Захаровичу!

Шановні колеги!

     Текст угоди повністю відповідає напрямам нашої діяльності, зокрема ми вітаємо і будемо співпрацювати з дуже авторитетною газетою «Світ». Наш форум намагаємося друкувати трьома мовами: українською, польською та англійською. У нас є 200-400 тис. читачів і це не тільки в Україні, але і у Польщі, і в інших країнах ЄС, і в США. Ми будемо друкувати матеріали газети «Світ». Сподіваємося, що газета «Світ» також буде дивитися наш форум.

     Маємо три головні мети:

     1. Боремося активно з агресією Росії, путінізмом, рашизмом. Друкуємо статті українською і польською. Є декілька статей, присвячені цій війні. Це позитивна сторона нашої діяльності. Ми повністю підтримуємо «Українську формулу миру». Мир через перемогу України. Ми виступаємо повністю у підтримку української програми миру і будемо працювати в цьому напрямку.

     2. Хочемо підтримувати українську національну ідентичність для тих людей, які перебувають за кордоном. У нас є такі рубрики, де ми публікуємо різні матеріали, присвячені культурі і долям тих людей, які опинилися за кордоном.

     3. Підтримуємо і намагаємося посилити стратегічну дружбу між Україною і Польщею. Нашим наступним кроком буде реєстрація Українсько-Польської Ради Миру. До неї будемо закликати українців, які перебувають у Польщі. Ми готові підписати угоду і починати діяльність.

^